FUTBOL SEVERLERE KÖTÜ HABER: 2021'İN SONUNA KADAR ASKIYA ALINBİLİR

UEFA'nın liglerin tamamlanmasını istemesinin ardından Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), futbolla ilgili önemli bir tavsiyede bulunarak, uluslararası organizasyonların 2021 sonuna kadar askıya alınması önerisini sundu.
23 Nisan 2020 07:21

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyada 180'den fazla ülkede etkisini gösteren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle dünyada ulusal ve yerel futbol ligleri askıya alınırken, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020), Copa America, 2020 Tokyo Olimpiyatları gibi büyük organizasyonlar da bir yıl ertelenmişti. 

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), özellikle yerel liglerin ve kupa maçlarının tamamlanmasını isterken, dün bu konuyla ilgili üye federasyonlarla toplantı yaptı. 

55 üye ülke federasyonunun katıldığı toplantıda liglerin ve kupa maçlarının tamamlanması için çeşitli takvim seçenekleri sunan UEFA, bu takvime milli maçlar, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarını da dahil etti. 

Yaşanan gelişmenin ardından konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), ulusal liglerle ilgili herhangi bir açıklama yapmazken, uluslararası organizasyonlar konusunda uyarıda bulundu ve tavsiye verdi.

Kovid-19 salgınıyla ilgili alınması gereken önlemlere her geçen gün yenisini ekleyen DSÖ, yayılmayı kontrol altına alabilmek adına uluslararası organizasyonların 2021 yılının sonuna kadar askıya alınmasını önerdi. 

DSÖ, turnuvaların planlamasının, salgın tehlikesi geçtikten sonra yapılması tavsiyesinde bulundu.

Kovid-19 salgınında son verilere göre dünyada 2 milyon 560 binden fazla kişide virüs vakası tespit edilirken, 177 binden fazla kişi yaşamını yitirdi.

Kaynak:IND

SPOR KRİTİK SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
Heyet
Shs ve soruları cevaplayalım 👍😊👍😘👍👍😊 ve soruları ve cevapları açıklandı sorgula butonuna tıklayınız büyük bir bölümü çok iyi akşamlar arkadaşlar bu sefer de bir değişiklik yok muydu acaba bir değişiklik olmayacak bir değişiklik yok muydu yoksa Hemotoloji bir değişiklik olmazsa olmaz ve bu konuda ne kadar önemli bir rol oynamaktadır çok iyi geceler mesajları arayın bir şey yok muydu acaba bir şekilde bir değişiklik olmazsa olmazı olan ve iki çocuk babasıdır bir şey yok bir şekilde bu sefer iyi geceler iyi geceler benim minik kızlarım bir değişiklik yok muydu yoksa bu kadar güzel ve soruları ve cevapları açıklandı sorgula öğren eğitim videosu izle ve soruları ve çözümleri