Kadıköy'de Bahattin Şimşek vakası: "Başakşehir'den aldı Fenerbahçe'ye verdi"

Fenerbahçe'nin Başakşehir'i 4-1 yendiği mücadeleye haken Bahattin Şimşek damga vurdu.
23 Aralık 2020 21:36

Fenerbahçe'nin Başakşehir'i 4-1 yendiği mücadeleye haken Bahattin Şimşek damga vurdu. Gustavo'nun pozisyonunu VAR'dan uyarı gelmesine rağmen atmayan Şimşek, Başakşehirli üç isme kırmızı kart göstererek gecenin en çok konuşulan adamı oldu. Şimşek için Fenerbahçeliliğiyle bilinen futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, "Hakem maçı Başakşehir'den aldı Fenerbahçe'ye verdi. Fenerbahçeliler kusura bakmasın" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin Başakşehir ile oynadığı maçta hakem Bahattin Şimşek gösterdiği yönetimle skorun önüne geçti. Şimşek, sarı lacivertlilerin 4-1 kazandığı maçta Başakşehirli Rafael, İrfan Can ve teknik direktör Okan Buruk'u kırmızı kartla sahadan attı.

Bahattin Şimşek'in maçı etkileyen kararları;

-12. dakikada Gustavo'nun yaptığı sert hareket için VAR'dan gelen uyarıya rağmen atılmaması

-Fenerbahçe'nin 2. golünde autun korner olarak karara bağlanması.

-Başakşehirli Rafael'e gösterilen ilk sarı kart hatalı. Pozisyonda kart Skrtel'e çıktı. Bu karta tepki gösteren Rafael ikinci sarı kartla oyundan atıldı.

-Okan Buruk bu pozisyona gösterdiği tepki nedeniyle oyundan atıldı.

-İrfan Can, hakemin kararlarına isyan ettiği için oyundan atıldı.

Rıdvan Dilmen ne dedi?

  • "Hakem Gustavo'nun kırmızı kartını vermedi. Fenerbahçe'nin 2. golünde autu korner verdi. Skrtel faul yapmışken Rafael'e sarı kart verdi ve kırmızı kartla attı. Sonrasındaki kartlar da bu yüzden geldi. Skora etki eden 3 karar. Hakem maçı Başakşehir'den aldı Fenerbahçe'ye verdi. Fenerbahçeliler kusura bakmasın"

 

YENİ ŞAFAK

SPOR KRİTİK SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #